Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już po raz trzeci przeprowadzono w Skórczu biegi przełajowe upamiętniające Żołnierzy Wyklętych a szczególnie Zdzisława Badochę pseudonim "Żelazny". W biegu głównym uczestniczyło ponad 90 zawodników.

Start i metę biegów przygotowano w okolicach pomnika patrona Kociewia, świętego Rocha. Trasę biegu przełajowego wytyczono wzdłuż ulicy Osieckiej. Biegi rozpoczęli najmłodsi. Wielu z nich biegło razem ze swoimi rodzicami. Po nich wystartowała młodzież przybyła z całej okolicy.

Wśród startujących byli też uczniowie naszej szkoły. Ekipa z Kalisk liczyła 15 osób. Dystans, który musieli pokonać to około 1500 m ze startu wspólnego dla dziewcząt i chłopców. Dla pierwszych 10 osób były pamiątkowe medale, za miejsca I – III dodatkowo puchary. Medale zdobyły: Aleksandra Ałanowska VII miejsce, Katarzyna Czerwińska VI miejsce oraz Nikola Treydowska III miejsce (medal + puchar). Gorące brawa oraz podziękowania dla wszystkich uczestników wyjazdu, którzy w to niedzielne popołudnie, nie zrażając się pogodą, wzięli udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych.

                                                                                                Galeria zdjęć                                                     Nauczyciele w-f