Uczniowie klas I po raz pierwszy w bibliotece

Pod koniec stycznia gościłam w bibliotece uczniów klas I na pierwszej lekcji bibliotecznej. Maluchy poznały najważniejsze pojęcia związane z książką i biblioteką takie jak: biblioteka szkolna, biblioteka publiczna, księgarnia, bibliotekarz, czytelnik. Dowiedziały się również jakie zasady obowiązują w bibliotece i w jaki sposób wypożyczać książki. Dużą część lekcji poświęcono na rozmowy o poszanowaniu książek. Kulminacyjnym punktem i zarazem najbardziej emocjonującym, było wybranie ciekawej książeczki i jej wypożyczenie.

Mam nadzieję, że pierwszoklasiści będą chętnie zaglądać do naszej biblioteki i poznawać świat książek.

Galeria zdjęć                                           Sylwia Pasterska