Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019 - Dziękujemy!

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE!

TEGOROCZNY XXVII FINAŁ WOŚP

ZAKOŃCZONY!!!

Kolejny raz Finał WOŚP odbył się również w Zespole Szkół Publicznych w Kaliskach. W tym roku zebraliśmy kwotę 21.906.09 zł, którą przekażemy fundacji Jurka Owsiaka na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W przygotowanie akcji zaangażowało się wiele osób i instytucji, począwszy od naszych maluszków z przedszkola, po uczniów szkoły podstawowej,  gimnazjalistów, rodziców  oraz  nauczycieli.

Oficjalne otwarcie odbyło się o godzinie 16.00, gości przywitał Pan Dyrektor Adam Lewandowski. Całą imprezę poprowadzili uczniowie naszej szkoły Wiktoria Neubauer oraz Szymon Jóźwiak. Część artystyczną tradycyjnie otworzyły Aleksandra i Katarzyna Frost, wykonując wiersz na rozpoczęcie Finału. Na scenie nie mogło oczywiście zabraknąć grupy baletowej pod opieką Pani Janiny Czyszak. Występy muzyczne przygotowali również klasa IIa, uczestnicy zajęć wokalnych z GOK pod kierunkiem Pani Anety Falkowskiej, nasza rozśpiewana Amelia Paterek, Chór Szkolny Pani Katarzyny Eliasz, grupa taneczna pod okiem Pani Joanny Lindy oraz uczestnicy zajęć wokalnych dla dorosłych pod kierunkiem Pana Darka Szymańskiego z GOK. Na scenie finałowej nie zabrakło również naszych najmłodszych aniołków, przedszkolaków z grup Żabek i Pszczółek z rodzicami, które wykonały m.in. przepiękny anielski taniec. Na Finale Wielkiej Orkiestry w Kaliskach nie mogłoby zabraknąć uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy wykonali przezabawny recital. Kociewskie życzenia noworoczne złożyli nam uczestnicy kółka regionalnego Filip Cieślewicz oraz Natalia Piotrzkowska. Na sali podczas Finału WOŚP mieliśmy również przyjemność obejrzeć pokaz walki i uzbrojenia Bractwa Rycerskiego Herbu Tur oraz okazję posłuchać rockowej gwiazdy wieczoru - ZESPOŁU „WESTFALKA”!

Atrakcji nie zabrakło również poza sceną, przygotowaliśmy bogatą ofertę kulinarną. Każdy mógł skosztować smakołyków w kawiarenkach klas IIIa, IVa, IVb, Va, VIa, VIIa oraz ciepłego bufetu najlepszych kucharek świata z kuchni szkolnej oraz Pań ze świetlicy. Oprócz tego podziwiano pokazy OSP z Kalisk oraz wystawę szopek bożonarodzeniowych. Dodatkowo można było wygrać upominki w Małej Loterii klasy Ia. Dla dzieci przygotowano również kącik zabaw oraz Klub Pluszowego Misia. Dzięki uprzejmości Pani Patrycji Czepliny atrakcją wieczoru stała się również Fotobudka.

Po raz pierwszy w Kaliskach przeprowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku DKMS, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Główną atrakcją, jak co roku była Wielka Loteria Fantowa - tegoroczną nagrodą główną był rower miejski ufundowany przez Radę Rodziców naszej szkoły, ponadto można było wygrać m.in. trampolinę, obrazy, gry planszowe i  książki.

Tradycyjnie Finał zakończyliśmy światełkiem do nieba. Wszystkim, którzy w tym roku wspierali 27 Finał WOŚP – DZIĘKUJEMY.

Dziękujemy również tym, których nie widać na pierwszym planie, wolontariuszom, którzy pomagali przez cały czas trwania Finału, Panu Łukaszowi Kruszyńskiemu za pomoc w rozłożeniu i demontażu sceny, harcerzom, Paniom od dekoracji, Pani Karolinie Kowalczyk, która pracowała z nami, Panu Rysiowi za „ogarnięcie” sprzętu, muzyki, oświetlenia, Panom i Paniom z obsługi, oraz Paniom liczącym pieniądze, dzięki którym już teraz wiemy, że zebraliśmy kwotę prawie 22 000 zł. Pozostało nam teraz czekać na potwierdzenie wpływu środków z fundacji WOŚP, ale o tym później…

  Światełko do nieba...                  Lista sponsorów                          Galeria zdjęć                             Sztab WOŚP 2019