Jasełka oraz konkursy bożonarodzeniowe

Ostatni dzień przed świąteczną przerwą w szkole, 21 grudnia, był czasem klasowych spotkań opłatkowych, rozstrzygnięcia świątecznych konkursów, Międzyklasowego Konkursu Piosenki Świątecznej i … tradycyjnych Jasełek.

Tym razem jednak przedstawienie przygotowane przez uczennice i uczniów klasy III b gimnazjum i klasy VIII b niewiele miało wspólnego z Jasełkami. Wprawdzie padło tam słowo „Betlejem”, był Archanioł, Maryja i Józef, ale... No właśnie – widzowie mogli zobaczyć, jak doszło do tego, co stało się w betlejemskiej szopie w cudowną noc ponad dwa tysiące lat temu. Byli więc świadkami zapowiedzi i narodzin Jana Chrzciciela, tańczyli na weselu Maryi i Józefa, przeżywali rozterki Józefa, który zamierzał rozstać się z Maryją. Całość oprawiona była nastrojową muzyką, którą stanowiły hebrajskie pieśni i psalmy. Przedstawienie to – adwentowe – nosiło tytuł „Do Betlejem”. Na zakończenie jasełek chór szkolny wykonał- w pięknej aranżacji – kolędę „Triumfy Króla Niebieskiego”. Po jasełkach odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów: konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową jest to konkurs, w którym przy tworzeniu szopek mogą brać udział członkowie rodzin. Wszystkie elementy szopki muszą być wykonane własnoręcznie. W tym roku dzieci zajęły następujące miejsca:

I miejsce :   Kaja Miszewska

II miejsce :  Julia Dobosz, Dominik Mikołajski

III miejsce:  Aleksandra Węsierska, Lena Szmaglińska

Wystawę szopek można będzie zobaczyć podczas tegorocznego Finału WOŚP w Kaliskach.

Na konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową wpłynęło 60 kartek. Prace rozpatrywane były w dwóch kategoriach wiekowych:  kl. I-III i kl. IV-VIII. Jury oceniające kartki  brało pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, staranność wykonania oraz włożoną pracę. Oto wyniki:

W kategorii klas I-III :

I miejsce : Adam Malek-Podjaski kl.Ic

II miejsce : Patryk Kolbusz kl.IIb oraz Weronika Prabucka kl.Ib

III miejsce : Aleksandra Węsierska kl. IIIa

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Amelia Węsierska kl.VIc oraz Tatiana Ostanówka kl.VIIIa

II miejsce – Amelia Szarmach kl.VIIIa

III miejsce – Amelia Polakowska kl.VIa

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy  ponownie za rok.

Wreszcie na samym końcu odbył się Międzyklasowy Konkurs Piosenki Świątecznej. Odbył się on w dwóch kategoriach klasowych: kl. IV-VI oraz kl. VII,VIII i IIIgim. Uczestnicy konkursu wykonali wybrany dowolnie utwór muzyczny o tematyce świątecznej w języku polskim. Podczas oceny jury w składzie: Joanna Linda, Beata Dróżkowska i Piotr Wróblewski brali pod uwagę: jakość wykonania piosenki, choreografię oraz ogólny wyraz artystyczny występu. Wyniki są następujące:

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce- klasa VI c

II miejsce- klasa VIa

III miejsce- klasa Vb

W kategorii klas VII, VIII i IIIgim:

I miejsce- klasa VIIb

II miejsce- klasa IIIa gim

III miejsce- klasa VIIc

Zwycięzcom gratulujemy! Była to świetna zabawa, która jeszcze bardziej wprowadziła nas w ten piękny, świąteczny nastrój.

                                                                Galeria zdjęć                            Eliasz, P. Wróblewski, J. Linda, W. Dolna, B. Rompa