Spotkanie ze strażakiem

Krótko przed świętami zaprosiliśmy do naszej szkoły zawodowego strażaka, pana Szymona Malinowskiego. Jego obecność nie była przypadkowa. Klasa IIa od początku roku szkolnego uczy się udzielania pierwszej pomocy w ramach programu dla klas I-III „Nie bój się zostać małym ratownikiem”. Podczas spotkania ze strażakiem dzieci uczyły się resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W czasie zajęć wykorzystano również defibrylator AED.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obserwowali pokaz udzielania pierwszej pomocy, a następnie samodzielnie ćwiczyły wszystkie czynności na trenażerach. Nasz gość był pod ogromnym wrażeniem wiedzy, jaką posiadali uczniowie w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy. Jak widać nasze zajęcia przynoszą pozytywne efekty.

Spotkanie ze strażakiem sprawiło dzieciom bardzo dużo radości i utwierdziło ich w przekonaniu, że warto ratować życie drugiego człowieka, a przynajmniej próbować.

                                          Galeria zdjęć                                     Monika Neubauer