Podwójny sukces ósmoklasisty

W naszej szkole odbyły się eliminacje kuratoryjnego konkursu matematycznego, fizycznego i informatycznego dla klas IV – VIII szkoły podstawowej. Uczeń Piotr Kaczorowski z klasy VIIIb uzyskał w nich najwyższe wyniki, a z dwóch przedmiotów: matematyki 80% i fizyki 95%, możliwość udziału w etapie kolejnym konkursu. Z informatyki zdobył również wysoki wynik 55%, ale aby zakwalifikować się do etapu rejonowego trzeba było uzyskać co najmniej 70% punktów możliwych do zdobycia. Prace Piotra zostały przekazane do weryfikacji komisji rejonowej. Miło nam poinformować, że nazwisko tegoż ucznia znalazło się na oficjalnej liście uczniów zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu z matematyki i fizyki. W dniach 8 i 14 stycznia 2019 roku Piotr będzie reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym konkursów, które odbędą się w Malborku i w Tczewie.

Gratulujemy uczestnikowi konkursów oraz życzymy dalszych sukcesów w przedmiotach ścisłych.

                                                                                                                                   Danuta Talaśka, Wioleta Słomińska