Profilaktyczny program wad postawy zakończony.

Uczniowie z klas II i III SP od 10 września do 23 listopada 2018 r. brali udział w Profilaktycznym Programie Wad Postawy organizowanym przez Starogardzkie Centrum Rehabilitacji w Starogardzie Gdańskim. Wcześniej dzieci z ww klas zostały zdiagnozowane przez lekarza rehabilitacji pod kątem wad postawy. Zakwalifikowani uczniowie przeszli instruktaż ćwiczeń pani prof. Krystyny Dobosiewicz. Metoda ta znajduje zastosowanie w zachowawczym leczeniu dziecięcych i młodzieńczych skolioz idiopatycznych. Według tej metody czynnikiem powstawania i progresji wady są: spłycenie kifozy piersiowej, rotacja kręgosłupa oraz rotacja klatki piersiowej. Metoda ta poza oddziaływaniem na deformację kręgosłupa wpływa również na funkcję układu oddechowego.

W projekcie zajęć korekcyjnych wzięło udział 29 dzieci podzielonych na 3 grupy. Zajęcia odbywały się dla każdej grupy 2 razy w tygodniu po pół godziny. Dzieci znając ćwiczenia wykonywały je również w domu. Na zajęciach były wykorzystywane zabawy korekcyjne, dzięki czemu  były ciekawe dla dzieci.

                                                                                                                                                                        Joanna Linda