Dzień Papieski

Mała sala gimnastyczna w kaliskiej szkole była dziewiętnastego października bieżącego roku miejscem obchodów XVIII Dnia Papieskiego. W roku 2018 mija dokładnie czterdzieści lat od wyboru na Stolicę Apostolską kardynała Karola Wojtyły. Jak wiadomo, przyjął on imię Jana Pawła II i był 264 papieżem w historii Kościoła, którym kierował niemal 27 lat. W 2014 roku Jan Paweł II został kanonizowany i jest Świętym Kościoła Rzymskokatolickiego.

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Dwaj katecheci -  W. Hiller, który przygotował prezentację komputerową i P. Wróblewski, autor scenariusza – przygotowali krótki lecz treściwy program. Został on zaprezentowany całej społeczności szkolnej. Wystąpili w nim uczniowie i uczennice klas VI c i III b gimnazjum oraz chór szkolny pod dyrekcją K. Eliasz.

                                                                                  Galeria zdjęć                                                         Piotr Wróblewski