Szkolny konkurs poezji patriotycznej

24 października w naszej  bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wzięło w nim udział 17 uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: I - uczniowie klas IV-VII , II – uczniowie klas VIII i III gimnazjum. Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Sylwia Pasterska – bibliotekarka, p. Wioleta Jabłońska - logopeda oraz  p. Iwona Gliniecka – terapeutka. Konkurs poprowadziła uczennica klasy VI c Amelia Węsierska, która uświetniła konkurs, śpiewając piękne pieśni patriotyczne. W interpretacji naszych uczniów usłyszeliśmy wiersze autorstwa m.in. W. Szymborskiej, W. Broniewskiego czy K.I. Gałczyńskiego.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury ustaliło werdykt, który przedstawia się następująco:   

Kategoria klas IV – VII     

I miejsce – Maja Pilarska klasa V a   

II miejsce – Aleksandra Kotlenga klasa VII c i Jakub Trawicki klasa IV c                             

III miejsce – Kinga Kaczorowska klasa VI c i Natalia Piotrzkowska klasa VI b                                                                        

Wyróżnienie – Filip Cieślewicz klasa VI a                                                                                                           

Kategoria klasy VIII i III gimnazjum                                                                          

I miejsce – Weronika Krause klasa III b                                                                                                                         

II miejsce – Wiktoria Neubauer klasa III a                                                                                                                       

III miejsce – Julia Moczyńska  klasa III b                                                                                                                

Wyróżnienie – Wiktoria Dembicka  klasa VIII a                                                                                                           

Wyróżnieni uczniowie odebrali gratulacje, pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk Pani wicedyrektor Bogumiły Wałaszewskiej, która wyraziła uznanie dla pracy uczniów i nauczycieli, którzy postanowili uczcić Narodowe Święto Niepodległości, wspólnie organizując spotkanie z polską poezją i pieśnią patriotyczną. Laureaci konkursu szkolnego będą reprezentowali naszą szkołę w  V Międzygminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 27 października w Starej Kiszewie.                                                    

Serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły w organizacji konkursu, a także wszystkim uczniom, którzy podjęli się trudu nauczenia wierszy. Laureatom życzymy powodzenia w  konkursowej rywalizacji z kolegami z sąsiednich gmin.

                                                                                   Galeria zdjęć                                                  Nauczyciele j. polskiego