XIII Regionalny Konkurs Twórczości Karola Wojtyły

Aby uczcić 40. rocznicę Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II, 17 października  w naszej szkolnej bibliotece odbyły się eliminacje XIII Regionalnego Konkurs Recytatorskiego Twórczości Karola Wojtyły. Wzięło w nich udział 12 uczestników z klas VII, VIII i III gimnazjum, którzy recytowali wybrane przez siebie utwory.

Konkurs poprowadzili uczniowie klasy III b - Julia Połom i Maciej Pawłowski. Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Sylwia Pasterska - bibliotekarka, p. W. Jabłońska - logopeda oraz p. Iwona Gliniecka - terapeutka.

Po wysłuchaniu wszystkich interpretacji wybranych utworów jury ustaliło werdykt:

I miejsce – Julia Moczyńska III b gimnazjum

II miejsce – Weronika Krause III b gimnazjum

III miejsce – Wiktoria Dembicka VIII a i Jakub Nadolski VIII b

Wyróżnienie – Zuzanna Wróblewska klasa III b gimnazjum

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy, które wręczył dyrektor szkoły pan Adam Lewandowski, dziękując równocześnie uczestnikom za przygotowanie do konkursu oraz gratulując zwycięzcom. Laureatki I i II miejsca będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 26 października w ZSE w Starogardzie Gd. Życzymy dziewczętom wspaniałych interpretacji wybranych wierszy i powodzenia w rywalizacji z kolegami i koleżankami ze szkół powiatu starogardzkiego.

Serdecznie  dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację konkursu, który pozwolił nam godnie uczcić pamięć o naszym wspaniałym rodaku - Janie Pawle II.

Galeria zdjęć                                            Nauczyciele j. polskiego