I i II miejsce w konkursie Top Kucharz Kaliska 2018

I i II miejsce w konkursie kulinarnym Top Kucharz Kaliska 2018

Dnia 11 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w konkursie kulinarnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Gminie Kaliska oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kaliskach.

Uczennice reprezentujące szkołę wzięły udział w kilku konkurencjach m.in. przygotowanie dania ze śledziem w roli głównej, przygotowanie potrawy z nieznanych składników, konkurencja sprawnościowa – obieranie jabłka na czas, przygotowanie stołu na wieczór wigilijny, quiz kulinarny.

Ostatecznie I miejsce zajęły uczennice klas VII: Kornelia Rosińska,  Aleksandra Knach z klasy VIIb w drużynie z Aleksandrą Kotlengą z klasy VIIc. II miejsce zajęły uczennice z klasy VIIIb w składzie: Karolina i Marta Dembickie oraz Honorata Dąbrowska. Podczas pobytu w Gminnym Ośrodku Kultury kibicowała nam klasa VIIb, która wspierała wszystkie uczestniczki konkursu, podczas którego panowała bardzo miła atmosfera. Zostaliśmy ciepło i serdecznie przyjęci przez organizatorów.

Zwyciężczyniom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów kulinarnych. Jesteśmy z Was dumni.

Galeria zdjęć                                                 Beata Lewandowska