Wspieramy akcję segregacji odpadów…

W czwartek 18 października 2018r. w naszej szkole gościliśmy panią Annę Ossowską, pracownika Urzędu Gminy w Kaliskach. Na wniosek naszego gościa odbyły się dwa apele zorganizowane wokół tematu segregacji odpadów. Pani Anna przybliżyła uczniom najważniejsze informacje dotyczące odpadów powstających w naszych domach. Oprócz wiadomości zostały sprawdzone umiejętności naszych uczniów, którzy zmierzyli się z segregacją przygotowanych odpadów.

Całość dopełnił konkurs wiedzy, w którym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas.

W kategorii klas 4-6:

I miejsce zajął uczeń klasy 4c Jakub Trawicki

II miejsce zajął uczeń 6a Aleksander Grudnowski

III miejsce zajął uczeń klasy 5b Franciszek Osiak

W kategorii klas 7-8:

I miejsce zajęła Rozalia Cherek z VIIb

II miejsce Piotr Zieliński z VIIa

III miejsce Aleksandra Kotlenga  z VIIc

Serdecznie dziękuję Pani Annie za współorganizację tej ekologicznej inicjatywy, podzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz przygotowaniem wartościowych nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników konkursu, natomiast uczniom gratuluję wiedzy z zakresu gospodarki odpadami i reprezentowanie klas w konkursie wiedzy, życząc dalszych sukcesów.

                                                                                     Galeria zdjęć                                                         Beata Lewandowska