Pasowanie na ucznia

12 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

O godz. 9.00 do sali gimnastycznej przybyli odświętnie ubrani uczniowie  kl. Ia., kl. Ib i kl. Ic  wraz z wychowawcami. Najpierw Wiktoria i Szymon, starsi koledzy prowadzący tę uroczystość, powitali pana dyrektora Adama Lewandowskiego, panią wicedyrektor Bogumiłę Wałaszewską oraz zgromadzonych rodziców, wychowawców i uczniów klas I-III. Następnie pan dyrektor powiedział kilka ważnych słów do pierwszaków - bohaterów tej uroczystości. W dalszej części pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Wykazali się świetną recytacją wierszyków, wiedzą na temat ślubowania, pięknym śpiewaniem oraz bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Przyrzeczenie złożyli również rodzice. Po tym podniosłym akcie nastąpiło pasowanie na ucznia przez dyrektora szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki, a rodzice wręczyli swoim pociechom przygotowane przez nich wcześniej rożki obfitości. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek w swojej klasie, który upłynął w miłej atmosferze.

Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci. 

                            Galeria zdjęć                     Wychowawcy klas pierwszych: Zyta Chylińska, Wiesława Dolna, Bogumiła Rompa