Harcerze są wśród nas ...

HARCERZE SĄ WŚRÓD NAS… 

W miniony weekend do Kalisk zawitali harcerze. Ugościła ich Próbna Drużyna Harcerska z Kalisk przy pomocy Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach oraz Gminnego Ośrodka Kultury.

Impreza inaugurująca rok harcerski - START HUFCA rozpoczęła się w piątek 28 września uroczystym apelem, na który przybyli zaproszeni goście, Krąg Seniorów „Krajka” oraz zuchy i harcerze z Pieców, Czarnej Wody, Nowej Cerkwi i przyszli harcerze z Kalisk. Następnie przy symbolicznym ognisku, wśród pląsów i piosenek, poruszono tematy 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz naszej małej ojczyzny czyli Kociewia. Towarzyszyli nam w tym uczestnicy kółka regionalnego, którzy przy pomocy wiersza A. Górskiego „W Kaliskach” oraz gadki E. Pasterskiej „Moje mniyłe ludziska i kochane zgubki” przybliżyli wszystkim gwarę kociewską. Później wszyscy udali się na Mszę Św. odprawioną w intencji harcerzy w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaliskach. Po nocy pełnej przygód harcerze rozpoczęli wędrówkę. Przy współpracy z GOK odbył się Quest - Szlakiem Izydora Gulgowskiego, dzięki któremu harcerze mogli dowiedzieć się więcej o znanym mieszkańcu Iwiczna oraz zdobyć skarb. Biwak zakończył się wspólnym obiadem oraz apelem.

Cieszymy się bardzo, że jest duże zainteresowanie harcerstwem w naszej miejscowości. Na Starcie Hufca reprezentowała naszą drużynę grupa 26 przyszłych harcerzy, na zbiórkach jest nas jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że nasza nowa drużyna przysporzy jeszcze wiele powodów do zadowolenia i będzie dumnie reprezentowała szkołę.

                                                            Galeria zdjęć                                         Czuwaj!  pwd. Malwina Sikora, dh Paweł Ferens