Mistrzostwa z tabliczki mnożenia

„Mistrzostwa z Tabliczki Mnożenia” są już za nami ! 

28 września był światowym dniem tabliczki mnożenia. W naszej szkole utrwalaliśmy ją już cały tydzień. Od poniedziałku do środy dzieci z klas IV – VI szukały i zapamiętywały hasła oraz odzewy dnia, które  odnosiły się do działań z tabliczki mnożenia. W ten sposób wyłoniło się wielu ekspertów w tej dziedzinie, których nagradzaliśmy odznaką. W drodze eliminacji z I etapu konkursu klas V - VI wyłonionych zostało 30 najlepszych uczniów, którzy przystąpili do II etapu zorganizowanego 27 września. Uczniowie klas IV również zdawali egzamin z tabliczki mnożenia i liczna grupa uczniów została wyróżniona CERTYFIKATEM EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA oraz otrzymała zakładki z tabliczką mnożenia.

Głównym celem konkursu był rozwój zainteresowań matematycznych, inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy mieli na rozwiązanie testu maksymalnie 30 minut, ale niektórym udało się oddać pracę szybciej. Rywalizacja była zacięta, gdyż, o podium w danej kategorii wiekowej, decydowały małe różnice punktowe lub czas, po którym oddany został arkusz z zadaniami. Komisja konkursu wyłoniła zwycięzców, a dnia 28 września przypadającego na ŚWIĘTO TABLICZKI MNOŻENIA, pani wicedyrektor Bogumiła Wałaszewska pogratulowała zwycięzcom i wręczyła nagrody.

Wśród uczniów klas V:

I miejsce – Weronika Dembicka

II miejsce – Jakub Koper

III miejsce – Maciej Słomiński

Wśród uczniów klas VI:

I miejsce – Kinga Kaczorowska

II miejsce – Maja Pasterska

III miejsce – Jakub Buchholz

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.

        Galeria zdjęć            Nauczycielki matematyki: Wioleta Słomińska, Danuta Talaśka, Anetta Cieślewicz, Krystyna Burczyk