Sejmik Ekologiczny w Bolesławowie pt.”Końskie zdrowie’’.

W dniu 28.09.2018 r. w Zespole Szkół Rolniczych Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie odbył się Sejmik Ekologiczny pt.’’ Końskie zdrowie’’. 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III b gimnazjum: Weronika Krause, Nikola Drewczyńska i Julia Kwaśniewska. Wspólnie wybraliśmy temat sejmiku ‘’Rola konia dawniej  i dziś’’.

Przedstawiliśmy  prezentację multimedialną na temat roli konia w dawnych czasach i obecnie, opowiedzieliśmy o koniach sławnych postaci z literatury, mitologii, zagraliśmy skecz pt. ’’A kunia z Bolka znasz?’’, pokazaliśmy sprzęt jeździecki, rodzaje pasz i jadłospis koński, przygotowaliśmy również kącik literacki i kącik zabaw. Przedstawiliśmy modele starodawnych wozów końskich oraz obrazy koni w pejzażu kociewskim. Nasza szkoła zajęła I miejsce wśród szkół powiatu starogardzkiego.

Dyplom                                        Galeria zdjęć                                          Katarzyna Krause