Żywa lekcja historii

25 września 2018r. cała społeczność szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych wzięła udział w żywej lekcji historii ,,Ku Niepodległej” zorganizowanej w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekcja upamiętniła 123 letni okres walki Polaków o suwerenne i niezależne państwo polskie, które w 1795 r. przestało istnieć w wyniku rozbiorów przeprowadzonych przez Rosję, Prusy i Austrię. Celem zajęć było kształtowanie patriotycznych i obywatelskich postaw uczniów oraz wychowanie do wartości. Podczas niecodziennej lekcji historii uczniowie mieli okazję przenieść się w czasy powstań narodowych oraz I wojny światowej. Dzieci dowiedziały się o sytuacji Polaków pod zaborami oraz poszerzyły wiedzę na temat powstania kościuszkowskiego, listopadowego, styczniowego oraz czynu zbrojnego I Brygady Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego. Prowadzący zaprezentowali kolekcję replik broni używanej przez powstańców i wojsko polskie tego okresu, a część uczniów miała okazję założyć dawne mundury wojskowe.

Uczestnicy żywej lekcji historii z zainteresowaniem brali udział w zajęciach, kształtując pamięć i szacunek dla tych, którzy walczyli i ginęli za Niepodległą Ojczyznę.

                                                                                           Galeria zdjęć                                                Bogumiła Wałaszewska