Uczestniczymy w Korowodzie Kociewskim

Uczestniczymy w "Korowodzie Kociewskim"

podczas 758 Jarmarku Dominikańskiego

Prezentacja walorów turystyczno - kulturalnych, stoiska z regionalnymi przysmakami, rękodzieło artystyczne to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych podczas Święta Kociewia na 758 Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Organizatorami przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Lokalna Organizacja Turystyczna "Kociewie", Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, Nadbałtyckie Centrum Kultury we współpracy z gminami powiatów: starogardzkiego, tczewskiego i świeckiego. Podczas tego ważnego dla wszystkich Kociewiaków wydarzenia nie mogło zabraknąć uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach. Dnia 2 sierpnia 2018r. o godzinie 14.00 uczestniczyliśmy w barwnym Korowodzie Kociewskim - przemarszu od Zielonej Bramy na Targ Węglowy. W tradycyjnych kociewskich strojach naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: Ia, IIIb, IIIc, IVb, IVc, Va, VIb wraz z opiekunami.

Z pewnością pobyt w Gdańsku był dla uczniów przygodą, dał  możliwość poznania różnorodności naszego pięknego regionu, ale przede wszystkim był lekcją, z której nauczyli się, że już od najmłodszych lat należy pielęgnować tradycje, zwyczaje oraz kultywować i chronić tożsamość swojej "Małej Ojczyzny"

                                                                Galeria zdjęć                           Anna Krużycka, Malwina Sikora, Agnieszka Czechowska