Zakończenie roku szkolnego kl. VII oraz Gimnazjum

22 czerwca o godz. 10:00 rok szkolny 2017/2018 uroczyście pożegnali uczniowie klas VII szkoły podstawowej i klas II – III gimnazjum. Na akademię przybyła dyrekcja szkoły: pani Bogumiła Wałaszewska i pan Adam Lewandowski, zaproszeni goście: Wójt Gminy Kaliska pan Sławomir Janicki, Przewodniczący Rady Gminy pan Zbigniew Szarafin, Przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Beling, Księdz Proboszcz Józef Słupski, Przewodnicząca Komisji Edukacji Kultury i Spraw Społecznych pani Zofia Czarnowska oraz rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji. 

Szczególnie przywitani i jednocześnie pożegnani zostali uczniowie klas III gimnazjum. To oni otrzymali świadectwo ukończenia szkoły z rąk pani wicedyrektor. Uczeń klasy III b Krzysztof Cieślewicz odebrał list gratulacyjny od Wójta Gminy Kaliska i Przewodniczącego Rady oraz nagrodę najlepszego absolwenta. W tym roku wielu uczniów klas III otrzymało nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem. Byli też tacy, którzy za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe otrzymali stypendia naukowe. Słowo pożegnalne kierowane do absolwentów wygłosiła uczennica z klasy II a gimnazjum Wiktoria Neubaer, natomiast w imieniu uczniów klas III głos zabrała Michalina Sabiniarz.  

Następnie przyszedł czas ogłoszenia wyniku konkursu na najlepszą klasę, Puchar „SUPER KLASY” oraz słodycze odebrała klasa III a – GRATULUJEMY ! Część artystyczną rozpoczęły uczennice Magdalena Gornowicz i Paulina Byzon z klasy VII b, śpiewając piosenkę Ani Wyszkoni pt. "Biegnij przed siebie”. Następnie absolwenci pożegnali się słowami piosenek "Ale to już było” i „Piosenki absolwenta”. Był też czas refleksji i wspomnień przygotowanych przez uczniów z klas III, przedstawionych prezentacją zdjęć ze wspólnie spędzonych lat w naszej szkole. Miłą niespodzianką dla wychowawców żegnających swoich podopiecznych były słowa podziękowania absolwentów, wręczenie kwiatów oraz odśpiewanie „Sto lat”.

„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek - Jutro wakacje, lekcje skończone! Tymi słowami zakończyliśmy akademię i uczniowie z wychowawcami, ostatni raz przed wakacjami, rozeszli się do sal.

Akademię przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kaliskach. W roli prowadzących wystąpiły Oliwia Słomińska z klasy VII a i Honorata Dąbrowska z klasy VII b. Świadectwa ukończenia szkoły wręczali swoim wychowankom pani Janina Kaszubowska i pan Rafał Ciosk.

                                   Galeria zdjęć                      Opiekunowie SU: Aleksandra Lech, Małgorzata Zygmunt i Wioleta Słomińska