Noc przyjaźni w bibliotece

Pod takim hasłem po raz piąty w historii biblioteki odbyła się całonocna impreza, w której uczestniczyli chętni członkowie KOŁA PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI.

Wydarzenie to rozpoczęło się 6 czerwca br. o godzinie 19.00. od słodkiego poczęstunku. Oprócz uczniów przybyli zaproszeni goście, przyjaciele biblioteki, na czele z panem wicedyrektorem. Wspólne zaśpiewanie piosenki „W przyjaźni jest siła” wprowadziło wszystkich w bardzo miły przyjacielski nastrój. Dzieliliśmy się przemyśleniami na temat znaczenia przyjaźni w życiu człowieka. Następnie przyszedł czas na grę stolikową zwaną topem kanadyjskim. Każdego roku gramy w nią z zaprzyjaźnionymi seniorami. Po pożegnaniu gości, w kameralnym gronie, uczniowie wypisywali cechy, jakimi powinien się charakteryzować przyjaciel. Poznawali warunki trwałej przyjaźni i opowiadali o przyjaźniach książkowych bohaterów. Elementem kończącym tę wyjątkową noc była  projekcja filmu pt. „Lassie wróć” - historia wielkiej przyjaźni chłopca i jego psa.

Noc w spartańskich warunkach, na szkolnych materacach, szybko minęła. Rano wspólne śniadanie i powrót do codziennych obowiązków. Niezwykle cienimy sobie te nocne spotkania, ponieważ wiemy, że zawiązane przyjaźnie w szkole podstawowej są najbardziej trwałe.

Galeria zdjęć                                                        Sylwia Pasterska