Dzień Dziecka - dniem sportu w naszej szkole

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w grach zespołowych i zabawach sportowych. Dzień Dziecka w szkole rozpoczął się od słów powitania przez panią wicedyrektor Bogumiłę Wałaszewską, która złożyła wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z racji ich święta. Następnie nauczyciele wychowania fizycznego przedstawili harmonogram rozgrywek w gry zespołowe. Dalsze świętowanie odbywało się na boisku trawiastym, orliku, hali sportowej i dziedzińcu szkolnym. Na orliku odbyły się międzyklasowe mecze w piłkę nożną klas IV-VI. Na stadionie zagrali uczniowie klas VII, II i III gim. Dziewczęta z klas IV rozegrały mecz w ,,Dwa ognie” a z klas V, VI i VII grały w piłkę ręczną. Koszykarki z klas II gim rozegrały między sobą mecz na hali sportowej. Na dziedzińcu szkolnym dzieci mogły wziąć udział w zabawach sportowych takich jak: slalom kijem do unihokeja - strzał piłką do bramki, rzut frisby na odległość, rzuty woreczkami do wiadra, przejście pomiędzy wiązkami lasera. Każda próba sprawnościowa nagradzana była słodyczami. Na zakończenie na stadionie odbyły się sztafety biegowe 4x400 m dla reprezentantów każdej z klas IV-VI.

Uczniowie poszczególnych klas uplasowali się na następujących miejscach:

Piłka nożna klasy IV-VI

IVb -I miejsce, IVa - II miejsce

 Vb - I miejsce, Vc - II miejsce

VIb - I miejsce, VIa - II miejsce

Finały - piłka nożna klasy VII, II, III gim

IIIa gim. – I miejsce

IIa gim. - II miejsce 

VIIa – III miejsce

Dwa ognie

IV a - I miejsce

IVb - II miejsce

Piłka ręczna dziewcząt

Vb – I miejsce

Vc - II miejsce

VIa - I miejsce

VIb - II miejsce

VIIa - I miejsce

VIIb - II miejsce

Piłka koszykowa

IIb - I miejsce

IIa - II miejsce

Sztafety 4x400m

Dziewczęta:

IV a – I miejsce, IVb - II miejsce

Vc - I miejsce, Vb - II miejsce

VIa - I miejsce, VIb - II miejsce

Chłopcy:

IVa - I miejsce, IVb - II miejsce

Vb - I miejsce, Vc - II miejsce

VIb - I miejsce, VIa - II miejsce

Na zakończenie uczniowie każdej klasy otrzymali czekolady ufundowane przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz sponsorów,  a zwycięskie drużyny pamiątkowe dyplomy z rąk Pani wicedyrektor Bogumiły Wałaszewskiej.

Tego dnia nie było wygranych i przegranych. Uczniowie przekonali się, że istnieje zdrowa rywalizacja, która może przynieść wiele radości. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka. 

                                                                                      Galeria zdjęć                                                    Nauczyciele WF