Wycieczka do Pragi

Uczniowie klas siódmych i drugich gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w kilkudniowym wyjeździe w Góry Stołowe, do Pragi oraz do Wrocławia. We wtorek, 15 maja, wczesnym rankiem wyruszyliśmy do miejsca noclegowego. Mieszkaliśmy w hotelu w miejscowości Duszniki-Zdrój. Po drodze odwiedziliśmy kopalnię złota w Złotym Stoku.

Następnego dnia zwiedzaliśmy Pragę. Stolica Czech wywarła na uczniach ogromne wrażenie. Nic dziwnego, ponieważ to miejsce określane jest Złotym Miastem. Nawet ponury, deszczowy dzień nie był w stanie odebrać Pradze uroku. Zachwycił nas widok na całe miasto. Na Moście Karola zdążyliśmy trochę zmoknąć, ale każdy chciał dotknąć słynną płaskorzeźbę psa, na szczęście. Dzięki przewodnikowi już nie będą obce takie hasła jak defenestracja, husyci, portal czy rozeta. Program na kolejny dzień był bardzo napięty, ale początkowo wydawało się, że nie uda nam się zobaczyć takich miejsc jak Skalne Miasto w Adrspachu, „Błędnych Skał” ze względu na silny deszcz. Kiedy dotarliśmy na miejsce pogoda się poprawiła i mogliśmy śmiało podziwiać niesamowite twory natury. Przeciskaliśmy się przez wąskie przejścia, labirynty skalne, a po dotarciu na szczyt rozpościerał się przed nami widok na piękną dolinę. Potem miała miejsce wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej, a na koniec dnia spacerowaliśmy po największym uzdrowisku Kotliny Kłodzkiej – Kudowie-Zdroju.

Wrocław był naszym ostatnim punktem programu. W piątek zwiedzaliśmy właśnie to miasto, a przewodnik opowiedział nam jego bogatą historię. Na koniec wszyscy miłośnicy przyrody mieli okazję poznania tropikalnych zwierząt, dzięki wizycie w słynnym Afrykarium. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc oraz sporo się nauczyć. Miłośnicy przyrody, historii, a także górskich wędrówek z pewnością są usatysfakcjonowani.

Uczniowie, którzy wzięli udział w wycieczce zasługują na szczególną pochwałę, ponieważ wykazali się kulturą i dojrzałością, dzięki czemu wszystko przebiegło bez zakłóceń.

                             Galeria zdjęć                                                  Opiekunowie: D. Talaśka, D. Nadolska, D. Fijał, A. Cieślewicz