Dzień języków obcych oraz różnorodności kulturowej

22 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych oraz Różnorodności Kulturowej. Z tej okazji klasy IV-VI SP zaprezentowały osiem krajów: Niemcy, Kenia, Indie, Irlandia, Chiny, Włochy, USA oraz Australia. Każda klasa miała za zadanie przedstawić najważniejsze informacje o wylosowanym kraju, oraz zaprezentować jego kulturę na stoisku. Klasy starannie przygotowały się do tego zadania, gdyż oprócz prezentacji mogliśmy posłuchać tradycyjnej muzyki różnych krajów, zobaczyć występy uczniów, a także skosztować charakterystycznych potraw. Było bardzo różnorodnie i kolorowo. Jury miało za zadanie wyłonić najlepszą klasową prezentację. W tej konkurencji zwyciężyła klasa VI a, która zaprezentowała Australię.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim klasom za ich wspaniałe zaangażowanie. Tego dnia rozstrzygnęliśmy również konkurs „Mistrz Języka Angielskiego”, który został przeprowadzony 10 maja. I miejsce zajęła Anna Koprowska z klasy VIb, II miejsce zajął Piotr Kurkowski z klasy VIb, natomiast III miejsce zajęła Kornelia Rosińska z klasy VI b. Nagrodziłyśmy również dwie uczennice Maję Pasterską z klasy Va  oraz Matyldę Fijał z klasy VIb, które w lutym brały udział w Finale XVII Wojewódzkiego Quizu o Krajach Anglojęzycznych w Gdańsku.

                                                                             Galeria zdjęć                                                 Organizatorzy