XX Konkurs Publicystyczny im. E. Falkowskiego rozstrzygnięty!

23 maja br. w Państwowej Szkole Muzycznej w Starogardzie Gd. odbyło się uroczyste podsumowanie XX Powiatowego Konkursu Publicystycznego im. Edmunda Falkowskiego, którego organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Kociewskiej. Konkurs polega na napisaniu pracy literackiej tematycznie związanej z Kociewiem, jego przyrodą, historią czy kulturą . W tym roku w konkursie wzięło udział 17 uczestników ze szkół powiatu starogardzkiego, w tym liczna, ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły. Są to: Urszula Pilarska i Paulina Zajączkowska z klasy III a gim., Weronika Krause, Julia Moczyńska i Zuzanna Wróblewska z klasy II b gim., Wiktor Kromer z klasy VII a oraz Piotr Kaczorowski i Jakub Nadolski z klasy VII b.      

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: p. Urszula Ossowska, p. Ryszard Szwoch oraz p. Mirosław Kalkowski, który podkreślił wysoki i wyrównany poziom konkursu. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazło się czworo naszych reprezentantów: Piotr Kaczorowski – zdobywca I miejsca, Jakub Nadolski, który zajął miejsce II oraz Weronika Krause i Urszula Pilarska, które otrzymały wyróżnienia.   

Uroczystość rozdania nagród uświetnił koncert muzyki klasycznej oraz wystąpienie syna patrona konkursu, który przybliżył nam postać Pana Edmunda Falkowskiego. Piotr Kaczorowski jako laureat I miejsca głośno odczytał swoją pracę pt. „Moja babcia Zofia”. Cieszymy się, że nasi uczniowie interesują się swoją Małą Ojczyzną i chętnie o niej piszą. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy  kolejnych sukcesów.

                                            Galeria zdjęć                     Dominika Fijał, Dorota Nadolska, Janina Kaszubowska, Joanna Sykutera