Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską im. Antoniego Górskiego

Finał XXXVI Konkursu

„Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską im. Antoniego Górskiego"

W minioną środę, 16 maja 2018 r. odbył się finałowy konkurs recytatorski w gwarze kociewskiej. Uczestniczyli w nim laureaci konkursów powiatowych, które miały miejsce na początku kwietnia br. Recytatorzy przybyli do SCK-u w Starogardzie Gdańskim z obszaru całego Kociewia, z powiatu tczewskiego, świeckiego i starogardzkiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II a gimnazjum Wiktoria Neubauer, która w konkursie powiatowym otrzymała II miejsce. Tym razem Wiktoria uzyskała wyróżnienie w finale. Poziom recytatorów był bardzo wysoki, co podkreśliła przewodnicząca jury i organizatorka konkursu, pani Ewa Czuba. Dużym sukcesem jest już samo dostanie się do finału, dlatego wyróżnienie Wiktorii bardzo nas cieszy.

 
  Serdeczne gratulacje dla Wiktorii!                                 Galeria zdjęć                            J. Kaszubowska