Wymyśl rym na Anty-dym!

Dwanaścioro uczniów z klas V i VI naszej szkoły wzięło udział w konkursie na rymowankę o tematyce ekologicznej pod hasłem „Wymyśl rym na anty-dym !” Wszystkie napisane i wysłane na konkurs prace naszych uczniów były bardzo ciekawe i pomysłowe, a cztery z nich zwróciły szczególną uwagę jury i znalazły się wśród 10 najlepszych wytypowanych spośród ponad 70 prac nadesłanych ze szkół z całego powiatu starogardzkiego. Spośród nich w II etapie konkursu wyłoniono trójkę zwycięzców. Znalazły się wśród nich dwie uczennice naszej szkoły: Kinga Kaczorowska z klasy V c, która zdobyła I miejsce i Kornelia Rosińska z klasy VI b – zdobywczyni III miejsca. Nagrodzone dziewczęta wraz z opiekunami, p. Janiną Kaszubowską i p. Joanną Sykuterą, zostały zaproszone na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Odbyło się ono podczas sesji Rady Powiatu w Starostwie Powiatowym, które było organizatorem konkursu.                                                     

Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i docenienie prac naszych uczniów, a autorkom rymowanek gratulujemy wiedzy, pomysłowości oraz biegłości w posługiwaniu się językiem polskim. 

Zwycięskie rymowanki oraz informacje na temat konkursu można znaleźć w Gazecie Powiatowej.

                                                                                    Galeria zdjęć                                              Nauczyciele języka polskiego