WIWAT MAJ,TRZECI MAJ!

27 kwietnia br. społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni goście spotkali się w odświętnie przystrojonej w narodowe barwy sali gimnastycznej, aby uczcić zbliżającą się rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty apel rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Patriotyczną akademię wypełniły informacje historyczne, prezentacje multimedialne, pieśni, recytacje, a także układ  taneczny - polonez. Wszystko po to, by przypomnieć ważne wydarzenia z historii Polski. Widzowie z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli przygotowany program, który z dużym zaangażowaniem zaprezentowali występujący.

W przygotowanie apelu włączyła się liczna grupa uczniów z klas  3a, 3c, 4a, 5c i 7b oraz nauczycieli. Nad przygotowaniem młodych artystów czuwały: p. Zyta Chylińska, p. Anna Cybula, p. Joanna Linda i p. Joanna Sykutera. Dekoracją sceny zajęły się panie: Beata Dróżkowska i Elżbieta Pałys oraz świetlica szkolna. Okolicznościowe kotyliony w narodowych barwach wykonali uczniowie pod kierunkiem p. Malwiny Sikory. Wspólnie przygotowana uroczystość pozwoliła nam godnie uczcić ważną datę w historii naszej Ojczyzny, jaką było uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku. O randze tego wydarzenia powiedzieli również dyrektorzy szkoły w swoich podsumowujących apel wystąpieniach. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi za okazaną życzliwość i pomoc w organizacji akademii. Niech się święci Trzeci Maj!

                                                               Galeria zdjęć                                    Organizatorzy