Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską

Rozstrzygnięcie Eliminacji Rejonowych XXXVI Konkursu
Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską im. Antoniego Górskiego

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w konkursie recytatorskim w gwarze kociewskiej. Chociaż konkurencja jest bardzo wysoka, nasi gimnazjaliści zdobywali miejsca i wyróżnienia. Podobnie stało się w tym roku szkolnym. Konkurs odbył się w starogardzkim SCK-u w dn. 11.04.2018 r. Wzięło w nim udział 42 uczniów.
ZSP w Kaliskach reprezentowało troje uczniów ze Szkoły Podstawowej: Maja Pasterska z klasy Va, Amelia Węsierska z klasy Vc, Tomasz Beling z klasy VIIb oraz gimnazjalistki z klasy IIa gim.: Wiktoria Neubauer i Kinga Pliszka. Uczestnicy musieli przygotować wybrany utwór poetycki i prozatorski napisany w gwarze kociewskiej lub piosenkę. Konkurs recytatorski został podzielony na kategorie wiekowe oraz kategorie: recytacja i śpiew. W kategorii uczniów klas IV – VI reprezentowały naszą szkołę Maja i Amelia, natomiast w kategorii klas VII SP i gimnazjum: Tomek i Wiktoria, natomiast Kinga wzięła udział w kategorii śpiew. Poziom eliminacji był bardzo wysoki. Jury w składzie: p. Ewa Czuba (organizator), p. Aneta Jeleń i p. Józef Olszynka nie szczędzili podziękowań nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. W szkole podstawowej uczniów przygotowywały panie: J. Sykutera i A. Krużycka, a w gimnazjum pani J. Kaszubowska. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo ładnie, profesjonalnie, świetnie opanowali tekst gwarą i bezbłędnie go wyrecytowali.
Werdykt jury był następujący: Wiktoria Neubauer z kl. IIa gim. – II miejsce i zakwalifikowanie się do Finału konkursu w maju oraz Kinga Pliszka z kl. IIa gim. – wyróżnienie. Organizatorzy eliminacji szkolnych – nauczyciele j. polskiego serdecznie gratulują zwycięzcom i wszystkim uczestnikom eliminacji rejonowych tegoż konkursu. Wielkie brawa!

                                                                                   Galeria zdjęć                                      Nauczyciele j. polskiego