Dzień czekolady

Czekolada - niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat!
Oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju.

Dnia 12 kwietnia przygotowałyśmy dla Naszych Świetliczaków sporą dawkę pozytywnych emocji. Dzieci poznały tajemnice powstawania czekolady, wysłuchały, co działo się „W czekoladowej krainie” i aby uwolnić królewnę Pralinkę musiały rozwiązać kilka zadań związanych z właściwym odżywianiem. Bo, co ważne, przy okazji tak słodkiego święta nie zapomniałyśmy wskazać Świetliczakom, że nie samą czekoladą żyje człowiek i że należy dbać o swoje zdrowie!
Po tym wszyscy razem odtańczyliśmy czekoladową zumbę! A to, co najprzyjemniejsze, czyli degustację czekoladowych słodkości zostawiliśmy na sam koniec.

                                                                                                          Galeria zdjęć                                            Organizatorzy