Sukces Kingi Kaczorowskiej w Konkursie Plastycznym

XIV Ogólnopolski Kociewski Konkurs Plastyczny na Pisankę Wielkanocną.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, jak co roku zorganizowało konkurs na najpiękniejszą pisankę kociewską. Dziewięcioro uczniów naszej szkoły zgłosiło się do udziału w konkursie i wykonało pisanki inspirowane sztuką ludową. Konkurs miał charakter ogólnopolski. Obok pisanek uczniów z Kociewia, pojawiły się także prace z Kazimierza Dolnego, Wołomina, czy Terpentyny koło Lublina. Pisanka Kingi Kaczorowskiej, uczennicy klasy Vc,  została doceniona przez jury i nagrodzona.

22 marca 2018r. w Galerii Neptun w Starogardzie Gd. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, połączone z wernisażem wystawy pisanek. W obecności nauczycielki plastyki, Kinga odebrała nagrodę i okolicznościowy dyplom. Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Pokonkursowa wystawa wszystkich prac prezentowana będzie w holu Galerii Neptun do 16 kwietnia.

Serdecznie zachęcam, by wśród pięknych, bajecznie kolorowych prac poszukać pisanek wykonanych przez pozostałych uczniów PSP w Kaliskach, doceniając jednocześnie twórcze zaangażowanie i pomysłowość małych artystów.

                                                                                          Galeria zdjęć                                             Beata Dróżkowska