Konkurs matematyczny Pangea

Konkurs Matematyczny Pangea do roku 2013 funkcjonował jako MMC (Meridian Mathematic Competition). Patronem merytorycznym konkursu jest Międzynarodowa Szkoła Meridian. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-7). Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepsi uczniowie zapraszani są do Warszawy. Nagrody przewidziane są zarówno dla uczestników, jak i dla ich nauczycieli. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. Konkurs w tym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem: ponad 10 000 uczniów zostało zgłoszonych przez ponad 1000 nauczycieli matematyki z całej Polski! Od 4 lat również uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Konkursie Pangea. W tym roku w etapie szkolnym brało udział 10 uczestników kl. 4–7. Była to pierwsza edycja online tego konkursu, który odbywał się w dniach od 28 lutego do 13 marca 2018 w odpowiednich grupach wiekowych . Tego samego dnia zaraz po zakończeniu testu każdy z uczestników otrzymywał wstępne procentowe wyniki. 20 marca 2018 został ogłoszony ranking etapu szkolnego, w którym wyłoniono po 30 uczestników w każdej kategorii wiekowej do etapu finałowego. Niestety żaden uczeń z naszej szkoły nie zakwalifikował się do następnego etapu. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty za udział w konkursie .

Serdecznie dziękujemy uczniom za wzięcie udziału w etapie szkolnym. Zachęcamy również do wzięcia udziału w następnych edycjach.

                                                  Galeria zdjęć                                     Danuta Talaśka, Anetta Cieślewicz, Wioleta Słomińska