United Basketball Camp już po raz 4 w ZSP Kaliska

W dniach od 19-23 marca w naszej szkole gościliśmy grupę wolontariuszy ze Szkoły Biblijnej ze Szwecji. Członkowie tej grupy pochodzili z Kanady, USA, Niemiec oraz Polski i przez okres tygodnia prowadzili w naszej szkole zajęcia z j. angielskiego w klasach IV-VII SP i II-III gim. oraz zajęcia z piłki koszykowej na niektórych lekcjach w-f. Oprócz zajęć w szkole każdego popołudnia na hali sportowej im. R.Burskiego w Czersku nasi goście prowadzili treningi koszykarskie, ucząc młodzież techniki gry w kosza poprzez gry i zabawy integracyjne.

W zajęciach tych uczestniczyła również młodzież z innych szkół gimnazjalnych z Czerska, Łęga i Chojnic. Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w 2 takich treningach. Wszyscy, którzy brali udział w tych spotkaniach otrzymali pamiątkowe koszulki.

Oprócz wspaniałej zabawy można było nawiązać nowe relacje z obcokrajowcami, ale także rówieśnikami z innych szkół, rozmawiając po angielsku, ucząc się i bawiąc jednocześnie.

       Galeria zdjęć                                                 Beata Zaręba