II Turniej Wiedzy o Sołectwie i Gminie Kaliska

II Turniej Wiedzy o Sołectwie i Gminie Kaliska

Co to był za konkurs! Pełen pozytywnych emocji, zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim świetnej zabawy! Turniej rozpoczęłyśmy od przywitania zaproszonych gości, po czym przeszłyśmy do zapoznania uczestników z zasadami tegorocznej edycji turnieju.
Trzydziestu uczniów z klas IV-VII SP w 3-osobowych grupach rywalizowało, odpowiadając na pytania quizu - stworzonego specjalnie na tę okazję... Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie był to tradycyjny test, ale test z użyciem aplikacji specjalnie do tego przeznaczonej.
Co to oznacza? Przede wszystkim to, że uczniowie mogli nareszcie z pełną swobodą wykorzystać swoje urządzenia mobilne!

Ten Turniej to nie tylko promocja naszej „małej ojczyzny” jaką jest Gmina Kaliska, to również doskonała okazja do tego, aby sprawdzić samego siebie i to, co my sami wiemy o naszym najbliższym otoczeniu. Forma przeprowadzenia tegorocznego turnieju to dowód na to, że dzięki mediom możemy również  uczyć się dobrze się przy tym bawiąc! Po udzieleniu odpowiedzi na 28 pytań dotyczących nie tylko historii, położenia i zabytków naszej gminy, lecz także aktualności z życia społeczno - kulturalnego wyniki wyglądały następująco:

I miejsce: kl. VII b, w składzie: Beling Tomasz, Dembicka Marta, Nadolski Jakub
II miejsce: kl. IV c, w składzie: Pasterski Bartosz, Słomiński Bartosz, Słomiński Maciej
III miejsce: kl. Vc, w składzie: Kaczorowska Kinga, Sabiniarz Maria, Węsierska Amelia

Serdeczne podziękowania dla Urzędu Gminy w Kaliskach oraz dla Rady Rodziców działającej przy ZSP w Kaliskach za finansowe i rzeczowe wsparcie tego przedsięwzięcia. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy! Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji turnieju!

                                                                                  Galeria zdjęć                                                    Organizatorzy