Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 4 marca 2018 roku odbyła się 6 edycja wydarzenia o nazwie „Tropem Wilczym - ,,Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – największego biegu pamięci w Polsce.  W tym roku impreza biegowa miała wyjątkowy charakter, ponieważ odbyła się w roku, w którym świętujemy 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównym celem Biegu jest oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963, a także propagowanie wiedzy o powojennej historii Polski wśród wszystkich Polaków, niezależnie od wieku. Dlatego też Bieg ma charakter wielopokoleniowy. Kulminacyjnym punktem jest bieg na dystansie 1963 m., który symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”.

Już po raz drugi 14 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w biegu ulicami Starogardu Gdańskiego ku czci żołnierzy wyklętych. Nasz uczeń Patryk Durawa uplasował się na 32 miejscu a Jonasz Zaręba i Artur Ałanowski znaleźli się w pierwszej pięćdziesiątce spośród 200 uczestników. Każdy biegacz otrzymał dyplom, folder i pamiątkowy medal. Dziękujemy wszystkim, przede wszystkim tym najmłodszym, którzy mimo zimowej aury propagując zdrowy tryb życia mogli poznać sylwetki żołnierzy wyklętych.

                                                                   Galeria zdjęć                                        Organizatorzy: Joanna Linda, Beata Zaręba