XVII Finał quizu wiedzy o państwach anglojęzycznych

W sobotę 17 lutego 2018 roku odbył się już po raz 17 XVII Finał Wojewódzkiego Quizu Wiedzy o Państwach Anglojęzycznych. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła Irlandii. Uczennica klasy Va – Maja Pasterska oraz uczennica klasy VIb - Matylda Fijał (po eliminacjach szkolnych) reprezentowały naszą szkołę w Gdańsku.

Nasza drużyna brała udział w zmaganiach razem z przedstawicielami jeszcze 31 szkół z całego województwa pomorskiego. Niestety nie udało się stanąć na podium, ale dziewczęta zdobyły 6 miejsce. Gratulujemy dostania się do finału oraz cieszymy się, że mogły zdobyć doświadczenie i wykazać się swoją wiedzą i znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Wszystkie zadania należało rozwiązywać wspólnie, uczennice musiały się zatem wykazać umiejętnością współpracy w zespole. Trudnością była zmiana formy przeprowadzenia finału. Dotychczas w I części finału uczniowie rozwiązywali test, który sprawdzał informacje na temat wybranego kraju anglojęzycznego, a w II - multimedialnej części - odpowiadali na pytania m.in. do obejrzanego filmu w języku angielskim. Tegoroczny finał był zupełnie inny, nasze uczennice „przeniosły się” do Irlandii, musiały odszukać miejsca wskazane na mapie, następnie odpowiedzieć na pytania w języku angielskim oraz w języku polskim.

Maja i Matylda wykonały każdy etap i zdążyły wrócić na metę. Warto też wspomnieć, że dziewczęta przygotowały również prezentację multimedialną o Irlandii, która była oceniana przez innych nauczycieli i zdobyła bardzo wysokie noty.

                                               Galeria zdjęć                               Aleksandra Pasterska i Małgorzata Stypa - Zygmunt