Zwycięstwo w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Ręcznej

Dnia 24 stycznia w Czarnej Wodzie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej dziewcząt. W rywalizacji rejonowej brały udział 4 drużyny z naszego rejonu: Szlachta, Lubichowo, Czarna Woda i Kaliska. Po losowaniu pierwszy mecz zagrały drużyny z Kalisk i Szlachty, z wynikiem 10:4, wygrywając zdecydowaną różnicą bramek. Po długiej przerwie dziewczęta zagrały z drużyną z Lubichowa, również wygrywając 19:3. Po tej rozgrywce drużyna z Kalisk zagrała ostatni mecz z rywalami turnieju z Czarnej Wody. Początek meczu był wyrównany, ale nasze dziewczęta rozkręciły się na tyle, że wygrały mecz 9:4.

W kwalifikacji końcowej: I miejsce zajęła szkoła z Kalisk,

II miejsce szkoła z Czarnej Wody, III miejsce szkoła ze Szlachty i miejsce IV szkoła z Lubichowa. Wygrana dziewcząt jest historycznym wydarzeniem w dziejach szkolnej piłki ręcznej. Od lat prym w tej grze zespołowej wiodła drużyna z Czarnej Wody, Kaliska od lat były na drugim miejscu, ale cały czas trenując z nadzieją na sukces. Gra dziewcząt była na bardzo wysokim poziomie, zarówno w ataku i obronie dziewczęta wykazały się szybkością, zwinność i siłą rzutu, podnosząc wynik gry. Kibicom dostarczyły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Wielkie gratulacje dla całej drużyny i powodzenia na Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się w Kaliskach po feriach zimowych. Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły do kibicowania.

Reprezentacja szkoły: Grzywacz Wiktoria (ŚR), Dywelska Martyna (PR), Zajączkowska Paulina (LR), Groth Agata (PS), Wensierska Wiktoria (bramkarz), Guzińska Kinga (LS), Plata Wiktoria (OB.), Dąbrowska Honorata (OB.), Tuszkowska Daria (LS), Zielińska Daria, Talaśka Anna, Konopacka Agata, Dembicka Marta, Plata Magda.

                                                                                        Galeria zdjęć                                                        Nauczyciele w-f