Czyste Powietrze Pomorza - konkurs literacki

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim zaproponowanym przez Urząd Gminy w Kaliskach, który zorganizowano w ramach realizacji programu Czyste Powietrze Pomorza. Konkurs polegał na napisaniu wiersza lub rymowanki na temat niskiej emisji gazów cieplarnianych, ich negatywnego wpływu na środowisko oraz możliwości poprawy sytuacji poprzez działania proekologiczne, np. wymianę pieców i instalacji grzewczych.

W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas piątych i szóstych naszej szkoły, do których konkurs był adresowany. Są to: Kacper Cherek, Amelia Polakowska,  Maja Pasterska i Marita Gomoła z klasy Va, Kinga Kaczorowska i Sandra Paulitz z klasy V c, Karolina Stoba i Julia Kuczyńska z klasy VI a oraz Faustyna Lotkowska z klasy VIb. Wszyscy uczestnicy napisali bardzo ciekawe prace oraz wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością w ujęciu tematu. Aby podsumować konkurs i nagrodzić uczniów za ich twórczy wysiłek  24 stycznia br. naszą placówkę odwiedził Pan wójt Sławomir Janicki, który wraz z Panią dyrektor Bogumiłą Wałaszewską pogratulował uczestnikom oraz wręczył wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez UG w Kaliskach. Zwycięzcami konkursu okazali się:

 I miejsce -  Kinga Kaczorowska V c

 II miejsce - Sandra Paulitz V c

 III miejsce – Kacper Cherek V a

Prace uczniów zostaną udostępnione w zakładce: Twórczość, która znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły. Zapraszamy do lektury. W imieniu swoim i uczniów dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w konkursie, którego formuła pozwoliła na połączenie treści ekologicznych z umiejętnościami polonistycznymi.

                                                                                    Galeria zdjęć                                              Nauczyciele języka polskiego