Konkursu wiedzy o bł. s. Marcie „Marta Wiecka Dziś”.

W dniu kolejnej rocznicy Chrztu bł. s Marty Wieckiej, 18 stycznia 2018r. w Skarszewach odbył się finał IV edycji konkursu wiedzy o bł. s. Marcie „Marta Wiecka Dziś”. Do zmagań stanęło 43 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Diecezji Pelplińskiej. Program dnia przewidywał napisanie testu, Mszę Św., konferencję sióstr szarytek oraz ogłoszenie wyników.

W IV edycji konkursu w etapie finałowym wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły, z klasy II b gim. Weronika Krause oraz z klasy III a gim. Urszula Pilarska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Patronat honorowy nad konkursem objął ówczesny Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Wiesław Śmigiel, który dziś jest Pasterzem Kościoła Toruńskiego, natomiast patronat medialny od pierwszej edycji sprawuje Radio Głos.

                                                                                                kat. Wojciech Hiller