26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Graliśmy, zbieraliśmy, pomagaliśmy – tegoroczny finał oficjalnie zakończony. 14 stycznia 2018 roku graliśmy razem

z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy,

dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Każdego roku tę największą w gminie Kaliska imprezę charytatywną organizuje Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach, angażując w przygotowania uczniów od przedszkola po gimnazjum wraz z wychowawcami i nauczycielami oraz rodzicami, którzy pomagają w całej organizacji. W tym roku po raz pierwszy finał odbywał się na hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach, czyli z wielkim rozmachem. Zainteresowanie inicjatywą tradycyjnie okazało się bardzo duże, pojawiło się wielu mieszkańców i gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Kaliska Pan Sławomir Janicki oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Zbigniew Szarafin. Oficjalnego otwarcia 26 Finału dokonała pełniąca obowiązki dyrektora Pani Bogumiła Wałaszewska wraz z szefową sztabu #4680 Moniką Platą. Całą imprezę prowadziły absolwentki naszej szkoły Julia Kromer i Natalia Pilarska.

Graliśmy na pokaźnej scenie, skupiając wszystkie atrakcje w jednym miejscu. Przygotowaliśmy bogatą ofertę artystyczną oraz gastronomiczno-kulinarną. Każdy mógł skosztować wielu smakołyków, które oferowały liczne kawiarenki: Słodkie serce klasy Va, Bake off - Ale ciacho klasy Vc, Cukiernia klasy IIIb SP, Cukiernia pod serduszkiem klasy IIIa PG, Słodkości klasy IIa i IIIb PG oraz bufet z dobrym jadłem przygotowanym przez panie kucharki i świetlicę szkolną. Oprócz tego można było podziwiać wystawę aniołów i szopek bożonarodzeniowych. Dla dzieci przygotowano także stoiska z balonami klasy IIa SP oraz samorządu uczniowskiego. Dodatkowo można było wygrać upominki na małej loterii, którą prowadziły wychowawczynie klas Ib, VIa, VIb, VIIb. Natomiast klasa IIIa SP zorganizowała serduszko dla małych i dużych, czyli kiermasz różności. Gośćmi, którzy prezentowali się podczas finału była drużyna łucznicza Fenrira, Avon, a także OSP Kaliska. Główną atrakcją jak co roku była Wielka Loteria Fantowa.

Na scenie działo się wiele. Część artystyczną otworzyły wierszem Ola i Kasia z IVa. Występy muzyczne przygotowali uczniowie klas Ia, IIIb, IIIc, Vb, Vc, VIIb, IIb PG, Julia z klasy IIa PG oraz kółko muzyczne GOK, a także grupa RADOŚNI ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kaliskach. W tańcu zaprezentowały się dziewczęta z kółka tanecznego, klas IIa PG oraz Balet. Na scenie gościliśmy także uczniów Samorządowego Przedszkola Publicznego w Kaliskach, czyli występ zespołu „Mali Kociewiacy” oraz jasełka w wykonaniu Stokrotek. Mieliśmy również okazję, aby obejrzeć pokaz akrobatyki, a także występ kabaretowy klasy VIIa. Imprezę uświetniły występy zaproszonych gości, czyli Śpiewający DJ Mat i zespół, który od dawna wspiera WOŚP, który tworzy grupa przyjaciół grająca muzykę rokowo-metalową - ZESPÓŁ BANDEROLA.

Tradycyjnie Finał zakończyliśmy światełkiem do nieba, które w tym roku było niezwykle efektowne, dlatego szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy się do tego przyczynili.

Wszystkim, którzy w tym roku wspierali 26 finał WOŚP wraz z nami - DZIĘKUJEMY.

Dzięki paniom, które liczyły pieniądze już teraz wiemy, że … pobiliśmy rekord! Zebraliśmy kwotę 20 917,21 zł.

Pozostało nam teraz czekać na potwierdzenie fundacji WOŚP, ale o tym w swoim czasie.

                            Lista sponsorów                                        Galeria zdjęć                                              Monika Plata