W oczekiwaniu na przyjście Pana. Jasełka 2017.

W piątek  22 XII br., tuż przed świąteczną przerwą w zajęciach lekcyjnych, cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w sali gimnastycznej, by obejrzeć doroczne Jasełka.

Oprócz tradycyjnej szopki, aniołów, Józefa i Maryi na scenie pojawiły się postacie sportowców, dziewcząt wracających z dyskoteki oraz bezdomnych. Postacie te uosabiały problemy naszej współczesności : egoizm, skupianie się wyłącznie nas sobie, kult ciała, niedostrzeganie potrzeb innych ludzi. Inscenizację wzbogaciły doskonale dopasowane do przekazywanych treści prezentacje multimedialne oraz solowe wykonanie kolęd. Jasełka wprowadziły widzów w miły, świąteczny nastrój i być może skłoniły  do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze – dobrem i miłością, którymi warto dzielić się  z innymi ludźmi.                         

Tegoroczne Jasełka z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem przygotowali uczniowie klasy VII b. Gościnnie wystąpiły Julia Groth z klasy II a gimnazjum, w wykonaniu której usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy, oraz Kinga Kaczorowska i Amelia Węsierska z klasy V c, które na zakończenie inscenizacji zaprezentowały „Wiersz staroświecki” autorstwa ks. Jana Twardowskiego z wigilijnym przesłaniem. Pomocą  i wsparciem dla młodych artystów byli  nauczyciele: wychowawczyni klasy VII b – p. Danuta Talaśka, nauczycielka języka polskiego – p. Joanna Sykutera , katecheta - p. Wojciech Hiller oraz nauczyciel wspomagający – p. Agnieszka Ostrowska.                                     

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznych Jasełek i w jakikolwiek sposób pomogli w ich przygotowaniu.

                                                          Galeria zdjęć                                Organizatorzy