Klasy trzecie gimnazjum w teatrze

W ubiegłym tygodniu tj. 14.11.2017r. uczniowie klasy III a, III b oraz II a uczestniczyli w wyjeździe do Teatru im. Sewruka w Elblągu. Obejrzeli niezwykłe przedstawienie, bo pierwszą polską operę narodową pt. „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Spektakl powstał pod koniec XVIII w., nawiązuje do ówczesnej sytuacji politycznej Polski. Autorem libretta jest sam Wojciech Bogusławski, a muzykę skomponował Jan Stefani. Nazwiska twórców opery mówią same za siebie. Uczniowie gimnazjum po raz pierwszy w historii naszego gimnazjum mieli okazję zobaczyć operę. Widowisko było niezwykle barwne, przyczyniły się do tego piękne tańce i stroje ludowe z okolic Krakowa i z Podhala. Przedstawienie było nie tylko piękne, ale również wartościowe.

                                                                         Janina Kaszubowska