Rajd rowerowy szlakami pobliskich jezior

Dnia 30 września 2017 roku odbył się rajd rowerowy w ramach zajęć SKS. Wzięło w nim udział 17 uczestników z klas IV-VI. Trasa rajdu prowadziła szlakami pobliskich jezior.

O godzinie 9.00 wyruszyliśmy w towarzystwie przepięknej pogody ze szkolnego parkingu w stronę Studzienic. Po drodze uczniowie wykonywali zadania: układanie nazwy miejscowości z patyków, śpiewanie piosenek, konkurencje sprawnościowe, zagadki dotyczące znanych bajek itp. Gdy dojechaliśmy do Studzienic zrobiliśmy przystanek nad jeziorem, podziwiając przepiękne krajobrazy w kolorach złotej polskiej jesieni. Gdy się posililiśmy pojechaliśmy w stronę Bartla Wielkiego. Tam podczas postoju uczniowie zapoznali się z mapą topograficzną naszego terenu i działaniem kompasu. Dzieci podziwiały piękno bartlewskiego jeziora i okolicy. Poznały też historię ,,Żołnierzy Wyklętych” i złożyły hołd poległym przy pomniku w Bartlu Wielkim. Następnie ruszyliśmy w dalszą podróż nad jezioro Wielkie Nierybno. Tam każdy rowerzysta otrzymał upominek i słodycze. W sumie przejechaliśmy rowerami 23 km.

Serdeczne podziękowania składam mamie jednej z uczestniczek Pani Annie Ałanowskiej za pomoc w rowerowej wyprawie.

                                                                                Galeria zdjęć                                                 Joanna Linda