Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Tysiące szkół, tysiące klas
Rozwarło swoje bramy...
Do wspólnej pracy stańmy dziś.
Uwaga! Za – czy – na – my!

Uczniowie szkoły ze smutkiem pożegnali słoneczne wakacje, ale z radością przywitali nowy rok szkolny 2017/2018.

Z tej okazji odbyła się, po raz pierwszy na hali, uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kaliska pan Sławomir Janicki, przewodniczący Rady Gminy pan Zbigniew Szarafin, Sołtys Sołectwa Kaliska pan Kazimierz Głodek, Proboszcz Parafii Kaliska Józef Słupski, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Szmaglińska oraz grono pedagogiczne, rodzice, uczniowie i dyrekcja szkoły pan Karol Gołąbek, wicedyrektor pani Bogumiła Wałaszewska.

Apel poprowadziły uczennice już klasy drugiej gimnazjum: Weronika Krause i Julia Moczyńska, a wiersz pt. „Woła nas szkoła” recytowali uczniowie z klasy piątej: Maja Miszewska, Maja Pasterska i Filip Cieślewicz. W trakcie akademii przyszedł  moment uroczystego przywitania licznie zgromadzonej w tym roku społeczności przez Dyrektora Szkoły, Wójta Gminy i przewodniczącego Rady Gminy.  Uczniom życzono, aby rozpoczynający się rok szkolny nie był tylko czasem wytężonej pracy i nauki, ale także czasem doskonalenia talentów, wspaniałych doświadczeń, rozwijania starych i zawierania nowych przyjaźni. Nauczycielom życzono wytrwałości i sukcesów na polu zawodowym.

Prowadzące akademię uczennice przywitały nowych uczniów, którzy rozpoczęli naukę w klasie pierwszej. Były też wspomnienia o 1 wrześniu 1939 roku, kiedy klasy nie doczekały się uczniów, gdyż rozpoczęła się II wojna światowa. Dlatego też nasza społeczność szkolna cieszyła się, że mogła się spotkać i powitać nowy rok szkolny. Później uczniowie spotkali się z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze i wymienić się wrażeniami z wakacji.

Mamy nadzieję, że uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócą do pracy oraz nauki, osiągając same sukcesy, a szkoła stanie się dla nich „krainą radości”. Tego im życzymy!              

                                                        Galeria zdjęć                                Wioleta Słomińska, Natalia Trzebiatowska