Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie

Miesiąc maj był dla uczniów klas IV – VI  ZSP w Kaliskach czasem poetyckich inspiracji i poszukiwań. Przystąpili bowiem do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „A gdy wiosna buchnie majem, cały świat się majem staje,,,” w ramach programu edukacyjnego Spotkania ze sztuką inspiracją dla Małych Artystów organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 45 w Gdańsku.

Główne cele, które przyświecały temu konkursowi to przeze wszystkim: rozwijanie językowej wrażliwości poprzez tworzenie tekstów literackich, inspirowanie ekspresji młodych ludzi poezją o tematyce wiosennej i uwrażliwianie na jej piękno. Zadaniem uczniów było napisanie dowolnego utworu o wiośnie (poematu, wiersza, limeryku, opowiadania, opisu). Dnia 12 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 45 w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uczniom biorącym udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego. Z radością informuję, iż uczniowie naszej szkoły odnieśli w tym konkursie bardzo duży sukces. Laureatem II miejsca  został  uczeń  klasy 6b – Tomasz Belingwyróżnienia otrzymały: uczennica klasy 4a – Maja Miszewska,  4b – Emilia Boba, 6b  - Karolina Dembicka.

Wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznej edycji konkursu serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                       Anna Krużycka