Dzień Języków oraz Dzień Różnorodności Kulturowej

W czerwcu odbył się w naszej szkole Dzień Języków oraz Dzień Różnorodności Kulturowej. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo - kulturowej na świecie, wspieranie nauki języków,  także tolerancja i poszanowanie dla innych kultur.

Każda z klas IV-VI SP miała za zadanie zaprezentować jeden z wybranych krajów. Klasa IV a prezentowała Francję, a klasa IV b Hiszpanię. Klasa Va wcieliła się w mieszkańców Meksyku, a V b w mieszkańców Japonii, natomiast klasa VI a przedstawiła Egipt, a klasa VI b Szkocję. Uczniowie wraz z pomocą wychowawców przygotowali wspaniałe prezentacje, ponadto zorganizowali stoiska, na których ukazali przedmioty oraz dania charakterystyczne dla prezentowanych przez nich krajów. Dziękujemy uczniom i ich wychowawcom za zaangażowanie. Dodatkowo, odbyło się wręczenie nagród dla dwóch uczniów Jakuba Nadolskiego i Rafała Teubnera, którzy prezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Quizie Wiedzy o krajach anglojęzycznych, zajęli w finale IV miejsce. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu, dyktanda z języka angielskiego. I miejsce zajął Jakub Koprowski z klasy VI, II miejsce zajęła Anna Koprowska z klasy V, III miejsce zajęła Agata Kubik z klasy V.

Następnego dnia uczniowie głosowali na najlepszą prezentację kraju, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas zakończenia roku szkolnego. I miejsce w konkursie na najlepszą prezentację kraju zdobyła klasa IV a. Wyróżnione zostały klasy V a, VI b oraz VI a.

                                                                                                   Galeria zdjęć                                                Małgorzata Stypa-Zygmunt