Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca o godz. 9:00 rok szkolny 2016/2017 na małej sali gimnastycznej uroczyście pożegnali uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej. Na akademię przybył Dyrektor Szkoły Pan Karol Gołąbek, Wicedyrektor Szkoły Pani Bogumiła Wałaszewska, zaproszeni goście: Wójt Gminy Kaliska Pan Sławomir Janicki, Przewodniczący Rady Gminy pan Zbigniew Szarafin, Ksiądz Proboszcz Józef Słupski,  Sołtys Sołectwa Kaliska pana Kazimierza Głodka, Przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Beling oraz rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.

Na akademii nie żegnaliśmy uczniów klas szóstych, gdyż nie otrzymali oni świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, tylko klasy szóstej i promocji do nowej klasy siódmej. Uczniowie Jakub Koprowski i Jakub Nadolski odebrali z rąk Pana Wójta i Przewodniczącego Nagrodę Rady Gminy za uzyskanie celujących wyników w nauce i wzorowe zachowanie. W kolejnym punkcie akademii, Pan Dyrektor wręczył nagrody i listy gratulacyjne dla stypendystów, którzy wyróżnili się w nauce i osiągnęli wysokie wyniki w sporcie.  W tym roku tylko wyróżniający się uczniowie klas VI otrzymali na sali nagrody książkowe i świadectwa z biało - czerwonym paskiem, odbierając je od pana dyrektora i wychowawcy.  Miłą niespodzianką było to, że pani Małgorzata Zygmunt oznajmiła, że klasa IV a zajęła I miejsce w konkursie ogłoszonym z okazji „Dnia Języków”.

Po oficjalnej części uroczystości nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczął zespół baletowy pod opieką pani Janiny Czyszak. Widownia wysłuchała również wiersza pt. „Maja w maju” wyrecytowanego i napisanego przez Maję Miszewską z klasy IVa, która otrzymała za niego wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literacko – plastycznym. Jakub Koprowski zaprosił publiczność do wysłuchania piosenek w wykonaniu swoich kolegów z obu klas szóstych, przygotowanych specjalnie na tę okoliczność. Przedstawiciele klas szóstych nie zapomnieli też o podziękowaniach dla wszystkich nauczycieli za trud włożony w ich edukację oraz wychowanie.Nadszedł czas ogłoszenia wyniku konkursu na najlepszą klasę IV – VI szkoły podstawowej, który ogłosił Pan Dyrektor Szkoły. Puchar „SUPER KLASY” oraz słodycze odebrała klasa IV a – GRATULUJEMY !

 „ Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek –

 - Jutro wakacje, lekcje skończone!

Tymi słowami zakończyliśmy akademię i uczniowie z wychowawcami, ostatni raz przed wakacjami, rozeszli się do sal.

Akademię przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Kaliskach z opiekunem panią Wioletą Słomińską i panią Małgorzatą Zygmunt.  W roli prowadzących wystąpili Oliwia Słomińska z klasy VI a i Tomasz Beling z klasy VI b. Świadectwa z wyróżnieniem wręczały swoim wychowankom panie: Dominika Fijał i Danuta Talaśka.

                                                                                Galeria zdjęć                                               Wioleta Słomińska