Udany biwak w Bartlu kl. V a

W dniach 5 i 6 czerwca 2017 r. uczniowie klasy V a udali się na biwak do Bartla Wielkiego. W słoneczny, poniedziałkowy poranek wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę ścieżką dydaktyczną „Bartlewianka”. Długość ścieżki wynosi ok. 6,4 km i przebiega przez lasy Nadleśnictwa Kaliska, wokół dwóch jezior: Karaśnika oraz Nierybna Wielkiego. Udało nam się przejść wszystkie 19 punktów tej trasy leśnej i dzięki temu w dużym stopniu pogłębić wiedzę przyrodniczą.

Na biwaku nie brakowało również świetnej zabawy. Rywalizacja w piłkę siatkową, nożną i koszykową trwała aż do późnych godzin popołudniowych. Wieczór spędziliśmy w drewnianej gawrze przy grillu z kiełbaskami, skocznej muzyce i tańcach. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci i z pewnością wrócimy jeszcze w to urocze miejsce.

                                          Galeria zdjęć                        Anna Krużycka, Agnieszka Ostrowska oraz uczniowie klasy Va