Dyskusyjny Klub Książki - odsłona II - Piaskowy wilk

Drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci miało miejsce ósmego czerwca. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Tym razem rozmawialiśmy o książce „Piaskowy wilk” Ǻsy Lind.

Główną bohaterką opowiadań jest dziewczynka Karusia. Zmaga się ze swoimi dziecięcymi problemami, ale cierpi z powodu braku przyjaciela. Do czasu aż na swojej drodze trafia na niezwykłego wilka. Para świetnie się rozumie, ponieważ Piaskowy Wilk pomaga Karusi zrozumieć własne emocje. Książka spodobała się dzieciom, które przyszły na spotkanie. Chętnie się wypowiadały o swoich wrażeniach po lekturze. Polubiły głównych bohaterów: Piaskowego Wilka i Karusię. Doskonale znały treść przeczytanych historii, dlatego świetnie się orientowały choćby w tym, czym są „medale odwagi”. Okazało się, że same też takie mają. Po dyskusji dzieci wykonały w grupach prace plastyczne. Stworzyły swoje wersje Piaskowego Wilka. Efekt prac wszystkim się spodobał. Na koniec każdy otrzymał drobny podarunek.

Dziękujemy bibliotece za udostępnienie miejsca, w którym mogło odbyć się spotkanie DKK.

                                                                            Galeria zdjęć                                                   Mirosława Borucka, Dominika Fijał