WIZYTA W REINFELD

W dniach od 29.06.2014 do 05.07.2014 odbył się 14 CRASH KURS DEUTSCH FÜR KALISKA (14 INTENSYWNY KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KALISK) Siedmioro uczniów naszego gimnazjum udało się z wizytą do miasta partnerskiego Reinfeld. Głównym celem tej wizyty było uczestnictwo w kursie języka niemieckiego. Zajęcia prowadzone były przez pięć dni od 8.00 do 16.30 a w trakcie zajęć przewidziano również 1,5 godzinną przerwą obiadową. Celem wizyty nie było samo uczestnictwo w kursie językowym, ale też nawiązywanie nowych znajomości oraz obcowanie z rodzinami niemieckojęzycznymi. Pierwszego dnia zostaliśmy powitani przez Burmistrza Miasta Reinfeld Pana Gerharda Horn, Organizatorkę Panią Britte Lammert oraz rodziny goszczące. Zajęcia były prowadzone przez Panią Doris Bludau oraz Panią Marzenę Reese. Przez pierwsze dwa dni nabieraliśmy nowych sprawności językowych, jak również zwiedzaliśmy piękne miasto jakim jest właśnie Reinfeld.W trakcie tego pobytu nie zabrakło również atrakcji, np. w środę odbyła się wycieczka do Hamburga, gdzie zwiedzaliśmy miasto oraz Muzeum Miniatur. W czwartek była uroczysta kolacja z Panem Eckhard Bode – głównym sponsorem kursu języka niemieckiego, na której obecne były także rodziny goszczące naszą młodzież. Natomiast w piątek wyjechaliśmy na wycieczkę do miasta Lübeck, gdzie zwiedziliśmy m.in. Muzeum Marcepana. Na zakończenie pobytu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty ukończenia kursu języka niemieckiego. Uczniowie wrócili do domów z nowymi umiejętnościami językowymi, nowymi przyjaciółmi ale przede wszystkim z cudownymi wspomnieniami.

 

                                                                  Joanna Woźniak

                                                                                                                        

                              GALERIA ZDJĘĆ